Tots els premiats i autoritats web

Classificacions i fotografies de la XXXIX Regata Columbretes Motor Munich

El Club Nàutic Vilanova ha acollit aquest cap de setmana del 17 i 18 de març la XXXIX Regata Columbretes Motor Munich, puntuable pel pel Campionat de Catalunya de Creuers  Solitaris, a-dos i Tripulació. En aquesta competició hi han participat 37 embarcacions provinents dels clubs: Club Nàutic Veles i Velers, Real Club Nàutic Barcelona, Real Club Marítim Barcelona, Club Nàutic Garraf, Club Nàutic Port Ginesta, Club Natació Badalona, Club Nàutic  Salou, Club Nàutic Aiguadolç, Club Marítim Torredembarra i del Club Nàutic Vilanova.

Aquesta tradicional competició ha tingut un recorregut  de 70 milles nàutiques, de Vilanova fins a la plataforma petrolífera de Casablanca i tornar al Port de Vilanova, i un altre més curt, de 25 milles.. Malgrat la previsió de molt de vent que hi ha hagut durant tots els dies previs a la competició les pluges que va patir la flota va provocar situacions molt variables, des de vents de prop de 30 nusos fins a la calma amb zero nusos i molt de mar de fons.

En aquest enllaç podeu veure i descarregar-vos les imatges de la regata i dels guanyadors. Fotografies realitzades per Cristina Balcells

Els Guanyadors per categories han sigut:ç

GRUP ESPORTIU 2

3º  AIGUABLAVA del CLUB NÀUTIC VILANOVA, del patró Joaquim Font

2º  L’IllA del CLUB NÀUTIC VILANOVA, del patró Francesc Llambrich

1º  Jabato del Club Nàutic Vilanova, del patrona Neus Mercadé

 GRUP ESPORTIU 1

3º  Meigas Fora del CLUB NÀUTIC VILANOVA, del patró Emili Córdova

2º  Snooker Uno del CLUB NÀUTIC VILANOVA, del patró Lluís Guerrero

1º  EL TRAVIESO del CLUB NAUTIC VILANOVA, Àngel Blàzquez

 GRUP TRIPULACIÓ

3º  Nirvana III, del Club Nàutic Vilanova, del patró José Martín

2º  Aigam, del Club Nàutic Vilanova, del patró Jordi Fontanals

1º  Ascata III, del Real Club Marítim de Barcelona, del patró Yamandu Rodríguez

 GRUP A DOS

3º  Bandido,  del Club Port Ginesta, del patró Juan Carlos Otamendi

2º  GROP Tres del Club Marítim Torredembarra, del patró Diego de las Heras

1º  X MERIT DEL CLUB NAUTIC VELES I VELERS, del patró Tito Moura

GRUP SOLITARIS DOS

3º  Auri, del Club Nàutic Vilanova, del patró Xavier Bosch

2º  GUDUNGEN DOS, del Real Club Marítim de Barcelona, del patró Jordi Bosch

1º  Baldufa Tres, del Real Club Marítim de Barcelona, del patró Santiago Pérez

GRUP SOLITARIS I

 3º  Pasión Quatre, del Club Nàutic Garraf, del patró Josep Costa

2º  Inteman Baraka, del Real Club Marítim de Barcelona, del patró José Daniel Martín

1º  Menut Dos, del Real Club Marítim de Barcelona, del patró Miquel Delclós

TROFEU AL PRIMER EN TEMPS REAL:

X MERIT del CLUB VELES I VELERS, del patró Tito Moura

 TROFEU A LA ESPORTIVITAT:

Gudungen Dos del patró Jordi Bosch

En aquests enllaços podeu consultar les classificacions:

Esportiu I, Esportiu II, Esportiu I-II, General, A Dos, Tripulació, Solitari I, Solitari II

Club Nàutic Vilanova

Escullera de Ponent s/n.
08800 Vilanova i la Geltrú (Barcelona)

CAPITANIA I SERVEIS ADMINISTRATIUS
Tel. 93 815 02 67 - Fax. 93 815 64 69
cnv@cnvilanova.cat

SECRETARIA ESPORTIVA I ACTIVITATS SOCIALS
Tel. 93 815 02 67
oficinaesportiva@cnvilanova.cat

RESERVES RESTAURANT
Tel. 93 815 39 50.
Obert tots els dies de 8.00 a 23.00 hores.

Mapa

Instagram

Instagram has returned invalid data.

Segueix-me!

Uso de cookies

Este sitio web utiliza cookies para que usted tenga la mejor experiencia de usuario. Si continúa navegando está dando su consentimiento para la aceptación de las mencionadas cookies y la aceptación de nuestra política de cookies, pinche el enlace para mayor información.plugin cookies